Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Ryjewie

Noc Bibliotek 2017

Utworzono dnia 23.04.2019

Nasza biblioteka  trzeciego czerwca po raz pierwszy przystąpiła do akcji Noc Bibliotek. Tegoroczne hasło "Czytanie porusza" bardzo wzięłyśmy sobie do serca i przez to stanowiło motor naszych działań.

Spotkanie, jak na Noc przystało, zaczęłyśmy nocą o godz. 22.00. I żeby uczynić zadość nazwie, zaczęłyśmy od poruszania duszy. Na początku spotkania odbył się koncert zdobywającego światowy rozgłos Bartka Dzikowskiego, który przed ryjewską publicznością zaśpiewał nastrojowo i klimatycznie własne kompozycje.

Następnie, po ponad godzinnym oddawaniu się kulturze wysokiej, nasi czytelnicy zostali brutalnie sprowadzeni na ziemię i poddani próbie poruszania umysłu, zmysłów i ciała Oznajmiłyśmy mianowicie, że my wychodzimy, zamykamy bibliotekę, natomiast uczestnicy Nocy, jeżeli chcieliby na resztę nocnego czasu, który jeszcze został do przespania, wrócić do swoich domów muszą sobie znaleźć klucz. Czyli w perfidny, przemyślany i zaplanowany sposób sprawiłyśmy, że nasi goście wzięli udział w zabawie Escape room. Ponieważ uczestników zabawy było sporo (około trzydziestu osób), zostali podzieleni na cztery grupy i każda z grup miała swoje ślady, tropy i wskazówki prowadzące ich do klucza. Zatem emocje były podwójne: pierwsze – z poszukiwaniami trzeba było zmieścić się w ściśle określonym czasie, i drugie: zdążyć przed pozostałymi grupami. I - musimy się przyznać - w naszej perfidii i nieokiełznanych umysłach zrodziły się ścieżki wymagające od gracza wejścia na szczyty intelektu, niebanalnego rozumowania i umysłu otwartego na myśl każdą. Pomogły w tym m.in. materiały nadesłane przez głównego organizatora, ale nie tylko. Wykorzystałyśmy wszystko, co tylko w bibliotece dostępne było. Wszystkie grupy pracowały z zapałem, jednak tylko jedna okazała się zwycięska, na którą czekał nie tylko klucz do wyjścia, ale i cenne nagrody. Pozostali uczestnicy też nie wyszli z zabawy poszkodowani, ponieważ również nie musieli nocować na bibliotecznych regałach, ale także otrzymali nagrody pocieszenia - nie mniej cenne.

Na zakończenie Nocy odbyła się wspólna biesiada w miłej, nocnej atmosferze, bo nikomu do domu się nie spieszyło. Przy okazji chciałyśmy jeszcze raz podziękować tym osobom, które w sposób bardzo materialno-namacalny do biesiady się przyczyniły.

Mamy nadzieję, że hasło "Czytanie porusza" zostało zrealizowane do ostatniej głoski i że ta Noc w ryjewskiej bibliotece nie będzie ostatnią. My zapraszamy...

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 48

W tym miesiącu: 34

W poprzednim miesiącu: 99

Wszystkich: 7585